معماری
خانه » اخبار شهرستانها » اخبار دماوند » مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دماوند خبر داد خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران در دماوند

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دماوند خبر داد خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران در دماوند

مجید علیمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دماوند با اشاره به خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران اظهار کرد: دستگاه بیلین فانت که توسط خیر نیک‌اندیش حمیدرضا نیکجو با پیگیری‌های محمود جدیدی عضو هیأت‌مدیره مجمع خیران سلامت دماوند خریداری شد، بدون نیاز به نمونه‌برداری امکان تشخیص بیماری زردی در نوزادان را میسر می‌سازد.

وی افزود: دستگاه بیلین فانت در روزهای آتی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اهدا خواهد شد و آرزوی سلامتی و طول عمر برای این خیران نیک‌اندیش را داریم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دماوند گفت: به گفته متخصصان تشخیص بیماری زردی در نوزادان درصورتی که در طول سه الی پنج روز تشخیص داده نشود، موجب ایجاد صدمات جبران‌ناپذیر به نوزادان، از جمله عقب‌افتادگی ذهنی می‌شود.

علیمحمدی تصریح کرد: تاکنون تشخیص این بیماری در نوزادان به وسیله سوزن و نمونه‌برداری خون انجام می‌شد و صحنه دلخراشی را ایجاد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه بیلین فانت در مراکز شرق استان تهران وجود نداشت و تهیه این دستگاه گام بزرگی توسط خیران سلامت در جهت خدمت صادقانه به مردم شریف است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دماوند اضافه کرد: مجمع خیران سلامت با دریافت درخواست‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند و مشورت با کارشناسان حوزه پزشکی اقدام به خرید تجهیزات می‌کند و با توجه به درخواست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان دستگاه خریداری شده در اولویت بود.

 

همچنین ببینید

جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه تولید و صنعت شهرستان های فیروزکوه و دماوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه تولید وصنعت شهرستان …

تذکرات مهم مهندس میرزایی به وزیران و مسئولان سازمان‌ها

تذکرات مهم مهندس میرزایی به سازمان‌های مرتبط با پروژه گازرسانی دماوند به لاریجان و سازمان‌های …

کشف و ضبط ۱۴۶ قلم کالای خارجی قاچاق از واحدهای صنفی شهر آبسرد

مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند از کشف و ضبط ۱۴۶ …

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برگزار شد

نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند به منظور بررسی میزان آمادگی دستگاه ها در حوادث …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس