معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار فیروزکوه > برگزاری همایش ایمنی در برابر زلزله وکاهش اثرات بلایای طبیعی در شهرستان فیروزکوه

برگزاری همایش ایمنی در برابر زلزله وکاهش اثرات بلایای طبیعی در شهرستان فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، همایش ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، با حضور مهندس طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه، مهندس کریمی معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری، شهردار و سایر مسئولین در محل مجتمع آفرینش برگزار شد.

طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: موضوع ایمنی در برابر زلزله بسیار ضروری است به طوریکه هر شخصی به اندازه مسئولیتی که دارد باید ایفای نقش کند، وظیفه خود را انجام دهد و در کشور هم در رابطه با این موضوع اقدامات فراوان صورت گرفته است. جلسات آموزشی مختلفی تشکیل شده و خیلی از افراد آموزش دیده‌اند.

وی گفت: تقریباً از چند سال قبل که موضوع بحران و زلزله در کشور به وقوع پیوست، این موضوع بیشتر در دستور کار دولت قرار گرفته ودر این زمینه کار وفعالیت‌های فراوانی انجام شده، اما باید این موضوع به طور اساسی در کشور نهادینه شود. طاهری گفت: همه افراد جامعه در این موضوع مسئولیت دارند و هرشخصی به اندازه وظیفه‌اش در این خصوص سهیم است. مسئولین هم با توجه به اینکه وظایف بیشتری دارند باید درجهت مدیریت بحران تلاش و برنامه‌ریزی کنند و آمادگی لازم برای آحاد جامعه ایجاد نمایند.
این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: وقتی حادثه‌ای اتفاق می‌افتد حساسیت‌ها و توجهات خیلی شدت می‌گیرد اما وقتی از آن گذر می‌کنیم فراموشی به ما ضربه وارد می‌کند به طوریکه باید در طول سال این اقدامات با یک برنامه زمان‌بندی و به درستی صورت گیرد و برنامه‌ریزان در سطوح بالا دستی به طور مستمر آن را گوشزد کنند.

وی در ادامه افزود: شهرستان فیروزکوه بر روی گسل زلزله واقع شده است و به طور متوسط هر روز شهرستان دچار لرزش می‌شود و این خود هشدار قابل توجهی است که باید در این زمینه همه بکوشند و توجه کنند و همه باید در مقابل این موضوع آگاه باشیم و ایستادگی در برابر زلزله را در ذهنمان تکرا کنیم. نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: برنامه ریزی‌های لازم در این خصوص باید در شهر و روستا صورت پذیرد و همه ارگان‌ها از جمله هلال احمر، آموزش و پرورش و ستاد بحران به تأسی از مسئولین استانی باید لحظه به لحظه این موارد را گوشزد کنند و ستاد بحران شهرستان نیز در این خصوص در همه اوقات با تشکیل جلسات مداوم به رفع مشکل می‌پردازند.
وی در پایان تصریح کرد: آنچه که مهم است بحث آموزش می‌باشد که انشالله با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری همه مسئولین در حوزه‌های شهر و روستا این موضوع پیگیری شود.

 

منبع: روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مراسم تکریم و معارفه مهندس مهدی یوسفی جمارانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس