معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار دماوند > جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برگزار شد

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برگزار شد

نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند به منظور بررسی میزان آمادگی دستگاه ها در حوادث احتمالی زمستان برگزار شد. علی شیوا در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند اظهار کرد: این نشست به منظور ایجاد هماهنگی بین اعضای ستاد مدیریت بحران که به صورت مستمر کنترل وقایع پیش‌بینی نشده را انجام می‌دهند و در آمادگی کامل هستند، برگزار شد.

وی افزود: یکی از مسائلی که در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برگزار شد، موضوع تأمین خدمات مرکز آتش‌نشانی و مدیریت بحران آبعلی بود که چند وقتی کارهای تکمیلی آن به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده به تأخیر افتاده است؛ در این خصوص، قرار شد که طی یک هفته بحث گازرسانی به آن مرکز تعیین تکلیف شود.

سرپرست معاونت امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: موضوع دیگر بحث آمادگی شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدماتی برابر حوادث مترقبه ناشی از برودت دمای هوا بود که شهرداری‌ها گزارش‌های خود را ارائه و تماماً برای مقابله با حوادث طبیعی اعلام آمادگی کردند.

شیوا اضافه کرد: البته می‌طلبد که شهرداری‌ها در جهت تقویت بنیه مالی و به تبع ماشین‌آلات مرتبط تلاش بیشتری داشته باشند و دستگاه‌های استانی نیز با توجه به سردسیر بودن دماوند توجه ویژه‌ای به این منطقه کنند؛ چراکه شهرداری‌ها از نظر امکانات و تجهیزات وضع مطلوبی ندارند و به دلیل بنیه ضعیف مالی امکان تهیه ماشین‌آلات بیشتر نیست.

وی بیان کرد: موضوع دیگر مطرح شده در نشست مدیریت بحران، جانمایی و احداث پدهای بالگرد در شهرهای شهرستان دماوند بود؛ پدهای بالگرد در چند شهر جانمایی شده و چند شهر باقی مانده است که قرار شد طی یک هفته آینده این موضوع تعیین تکلیف شود و اگر موضوع در شهرستان قابل رفع نیست، از طریق مراجع فرادستی پیگیری کنیم.

سرپرست معاونت امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به معضل آب‌گرفتگی بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند افزود: این بلوار در مسیر ترانزیتی محور فیروزکوه و در اختیار اداره راه و حوزه خدماتی شهرداری دماوند قرار دارد که قرار شد اداره راه طی دو هفته آینده وضع این محدوده را مشخص کند تا اگر در حوزه شهرداری است در بودجه سال آینده طرح‌های رفع این معضل پیش‌بینی شود.

شیوا گفت: بقیه اعضای ستاد مدیریت بحران در خصوص نقاط حادثه‌خیز مواردی را اعلام کردند که قرار شد نقاط حادثه‌خیزی که به خصوص در منطقه جابان و سربندان مد نظر پلیس‌راه است، مورد بازدید قرار گیرد و نشست آتی ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند تصمیم‌گیری شود.

منبع: فرمانداری دماوند

درباره ی admin

همچنین ببینید

تکمیل کمربندی دماوند، گره ترافیکی مسیر تهران – فیروزکوه را برطرف می‌کند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تکمیل کمربندی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس