معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار دماوند > مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دماوند خبر داد خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران در دماوند

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دماوند خبر داد خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران در دماوند

مجید علیمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دماوند با اشاره به خرید دستگاه تشخیص بیماری زردی نوزادان به همت خیران اظهار کرد: دستگاه بیلین فانت که توسط خیر نیک‌اندیش حمیدرضا نیکجو با پیگیری‌های محمود جدیدی عضو هیأت‌مدیره مجمع خیران سلامت دماوند خریداری شد، بدون نیاز به نمونه‌برداری امکان تشخیص بیماری زردی در نوزادان را میسر می‌سازد.

وی افزود: دستگاه بیلین فانت در روزهای آتی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اهدا خواهد شد و آرزوی سلامتی و طول عمر برای این خیران نیک‌اندیش را داریم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دماوند گفت: به گفته متخصصان تشخیص بیماری زردی در نوزادان درصورتی که در طول سه الی پنج روز تشخیص داده نشود، موجب ایجاد صدمات جبران‌ناپذیر به نوزادان، از جمله عقب‌افتادگی ذهنی می‌شود.

علیمحمدی تصریح کرد: تاکنون تشخیص این بیماری در نوزادان به وسیله سوزن و نمونه‌برداری خون انجام می‌شد و صحنه دلخراشی را ایجاد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه بیلین فانت در مراکز شرق استان تهران وجود نداشت و تهیه این دستگاه گام بزرگی توسط خیران سلامت در جهت خدمت صادقانه به مردم شریف است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دماوند اضافه کرد: مجمع خیران سلامت با دریافت درخواست‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند و مشورت با کارشناسان حوزه پزشکی اقدام به خرید تجهیزات می‌کند و با توجه به درخواست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان دستگاه خریداری شده در اولویت بود.

 

درباره ی روح الله خلیل ارجمندی

همچنین ببینید

زیرساخت‌های گردشگری دماوند با کمبود مواجه است/ طرح جامع گردشگری در دماوند تدوین شود

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه این شهرستان در بخش زیرساخت‌های گردشگری با کمبود مواجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس