معماری
خانه > سایر > تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراها در جلسه مشترک با وزارت کشور بررسی می‌شود/ تدوین آیین‌نامه‌های قانون جدید کمیسیون ماده ۱۰ احزاب محوریت جلسات این کمیسیون

تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراها در جلسه مشترک با وزارت کشور بررسی می‌شود/ تدوین آیین‌نامه‌های قانون جدید کمیسیون ماده ۱۰ احزاب محوریت جلسات این کمیسیون

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جلسه‌ای با وزارت کشور خواهد داشت و موضوع تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراها بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، قاسم میرزایی نیکو، عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  در مورد احتمال تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراها اظهار کرد: در مورد تغییر زمان ثبت‌نام موضوعاتی مطرح شده است که این موضوع در جلسه روز چهارشنبه هفته جاری این هیات با وزرات کشور بررسی و نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، براساس زمان‌بندی از ۸ اسفند ۹۵ لغایت ۱۴ اسفند ۹۵ به مدت ۷ روز برگزار خواهد شد از این‌رو برخی‌ها خواهان تغییر این زمان به قبل از عید نوروز و اسفندماه هستند که این موضوع در حال بررسی است.

*تدوین آیین‌نامه‌های قانون جدید کمیسیون ماده ۱۰ احزاب محوریت جلسات این کمیسیون

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب خبر از تدوین قانون جدید کمیسیون داد و گفت: درحال حاضر این مجموعه جلسات فقط با محوریت تنظیم آیین‌نامه‌ها تشکیل می‌شود. میرزایی نیکو با بیان اینکه جلسه امروز دوشنبه این کمیسیون برگزار شد تصریح کرد: درحال حاضر تدوین قانون جدید کمیسیون در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: چون آیین‌نامه‌های قانون جدید نیاز به تدوین دارد، کمیسیون ماده ۱۰ احزاب فقط در خصوص تنظیم آیین‌نامه‌ها تشکیل جلسه می‌دهد. عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در همین راستا خاطرنشان کرد: باید چندین جلسه تشکیل شود و جلسات متعدد فوق‌العاده نیز برگزار گردد ولی چون برنامه ششم نیز در مجلس درحال بررسی است، امکان برگزاری جلسات فوق‌العاده مقداری سخت است و فعلاً با همین روند کار را ادامه می‌دهیم.

میرزایی نیکو در پاسخ به این سوال که آیا درخواست مجوزی برای تأسیس حزب جدید وجود دارد، اظهار داشت: هنوز موردی از وزارت کشور به این کمیسیون اعلام نشده است.

علی پورعلی مطلق، دبیر ستاد انتخابات کشور پیش از این با بیان اینکه با توجه به قانون فعلی انتخابات زمان‌بندی انتخابات مشخص شده خاطرنشان کرد: ممکن است به دلیل مصادف شدن تعطیلات سال جدید با زمان ثبت‌نام داوطلبان شورای شهر و روستا تغییراتی ایجاد کنیم، از این رو پس از مشورت با مجلس امیدواریم بتوانیم قانون انتخابات شوراها را اصلاح کرده و زمان ثبت نام داوطلبان را به زمان دیگری موکول کنیم.

منبع: فارس/ ایرنا

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

پیشگیری از فساد با لایحه شفافیت اقتصادی

لعیا جنیدی/ معاون حقوقی رئیس جمهوری شفافیت یکی از اصول حکمرانی خوب و مهم‌ترین ابزار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس