معماری

معبر ۱۸ متری در یک قدمی بازگشایی

معبر ۱۸ متری که بعنوان مهمترین پروژه چندین سال اخیر شهرداری و شهر فیروزکوه بوده با ممارست و تحمل ریاضتهای فراوان توسط شخص شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بعد از تملک زمین ها و ساختمانهای اطراف و تخریب آنها و رایزنی های فراوان با مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، در ۲۹ آذر با تخریب قطعه ساختمان ورودی این معبر در آستانه بازگشایی و افتتاح قرار گرفت.

این امر در ساعت ۱۰:۰۰ صبح با حضور فرماندار شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس شبکه بهداشت و درمان، مسئولین انتظامی و راهنمایی و رانندگی و اصحاب رسانه توسط ادوات سنگین شهرداری دستور تخریب این ساختمان صادر شد.

به گفته مهندس پرج شهردار فیروزکوه: همانطور که قبلاً بیان شده بود‏ یکی از مهمترین مشکلات شهر فیروزکوه عدم عرض مناسب خیابانهای سطح شهر برای رفت و آمد خودروها و به سبب عریض نمودن پیاده‌روهای شهرستان و عدم عقب نشینی املاک حومه خیابان در ساعاتی از شبانه روز اختلال فاحشی در روند تردد خودروها و عابرین به وجود خواهد آمد.

وی یادآور شد: استارت پروژه معبر ۱۸ متری که کار زیربنایی آن از سنوات گذشته آغاز شده بود و به منظور کاهش بار ترافیکی شهر از مدتها پیش با مطالعات کارشناسی شده انجام شده بود.

مهندس پرج ادامه داد: در این خصوص میتینگ‌های فراوانی بین اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد چگونگی تملک اراضی و املاک انجام شده که بحمدالله در این خصوص هیچگونه طرح دعوایی در مراجع قضایی صورت نگرفته و موضوع تملک زمینهای حومه این معبر حل شده است.

مهندس پرج خاطرنشان کرد: این معبر از میدان راه آهن « جنب پل » به عنوان مسیر ورودی آغاز شده و با گذر از خیابان مطهری و منطقه وروا اولیا از میدان سپاه «جنب پاراژ آهنگر» بعنوان مسیر خروجی اتمام پیدا می‌کند.

شهردار فیروزکوه با اشاره به اینکه افتتاح رسمی این معبر در آینده نزدیک خواهد بود افزود: بدلیل وجود رودخانه در مدخل این معبر باید عملیات پل‌سازی برای گذر خودروها انجام شود و بعد از پایان یافتن این عملیات عمرانی رسماً پروژه معبر ۱۸ متری با هدف کاهش بار ترافیکی شهر افتتاح خواهد شد.

مهندس پرج در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به هموار شدن مسیر خروجی این معبر شاهد آن هستیم که این مسیر هم اکنون توسط شهروندان مورد استفاده قرار گرفته و آثار مثبت این پروژه از همین الان مشهود و ملموس شده است.

لازم به ذکر است نیما سراج رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس باطبی مسئول واحد شهرسازی شهرداری نیز در ادامه گزارشاتی مدون نسبت به چگونگی روند عمرانی این پروژه ارائه داده‌اند.

 

منبع: شهرداری فیروزکوه

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

آغاز اجرای طرح مسکن اجتماعی از خرداد ماه

معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس