معماری
خانه » اخبار شهرستانها » اخبار فیروزکوه » جاذبه‌های گردشگری فیروزکوه

جاذبه‌های گردشگری فیروزکوه

جاذبه‌های طبیعی این منطقه، شهرستان فیروزکوه را در زمره مناطق خوش آب و هوای استان تهران قرارداده که به خصوص در فصل‌های گرم جاذب جمعیت شهرهای اطراف است. وجود طبیعت بکر و انواع جلوه‌های طبیعی همانند کوهستان پربرف در زمستان، دشت‌ها، رودخانه‌ها، تنگه‌ها، چشمه‌های آب معدنی و ۱۷۰ اثر تاریخی و فرهنگی و ۴۲ بقعه مبارکه شناسایی شده (که حدوداً ۷۰ اثر ملی به ثبت رسیده) این شهرستان را از سایر مناطق استان متمایز می‌نماید.

تنگه واشی همراه با حجاریهای دوره قاجاریه، آبشار زیبا و چمنزارهای وسیع، غار بورنیک، چشمه آب معدنی خمده، آب چمن حصاربن، حاشیه رودخانه حبله رود و منطقه شکار ممنوع کاوه ده از جاذبه‌های طبیعی شهرستان می‌باشد.

تنگه واشی

غار بورنیک

چشمه آب معدنی خمده

حاشیه رودخانه حبله رود

منطقه شکار ممنوع کاوه ده

 

آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) که این بنا در بافت قدیم شهر فیروزکوه و شمال قلعه تاریخی فیروزکوه (قلعه فیروز شاه) بر بالای آن قرار گرفته است. این بنا، مدفن امامزاده اسماعیل فرزند امام موسی بن جعفر (ع) و برادر امام رضا (ع) است. نقل شده که ایشان در سنین جوانی و به دنبال قیام شیعیان در طبرستان و استقرار حکومت سلسله زندیه در آن نواحی عازم این ولایت شد و در دیمه که نام قدیم شهر فیروزکوه است، سکونت گزید.

قلعه فیروز شاه

 

سرخ قلعه طرود، کاروانسرای گدوک و برجهای دیده بانی حاشیه رودخانه حبله رود را می توان از سایر جاذبه های مذهبی و تاریخی این شهرستان اشاره نمود.

 

قلعه سرخ طرود

 

کاروانسرای گدوک

 

دشت شقایق‌هاى وحشى سیمین دشت

 

دریاچه آهَنَک؛ جلوه ژئوتوریسم سیمین‌دشت در دل فیروزکوه

 

کوه های هزار رنگ روستاى حصاربن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس