معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار دماوند > حمایت قاطع از شهردار منتخب کیلان/ دلایل استعفای شهردار سابق کیلان چه بود؟

حمایت قاطع از شهردار منتخب کیلان/ دلایل استعفای شهردار سابق کیلان چه بود؟

 

به گزارش پایگاه خبری کیلان نیوز به نقل از فارس، نشست هم‌اندیشی مسؤولان شهر کیلان و برخی از معتمدان و فرهیختگان در راستای توسعه و پیشرفت و نیز بررسی مشکلات شهر کیلان در نمازخانه شهرداری کیلان برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در این نشست اظهار کرد: این نشست هم‌اندیشی به درخواست کسانی که عشق و علاقه زیادی به کیلان دارند در راستای توسعه و پیشرفت این شهر برگزار شد.

علی پاداشی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر کیلان نیز دغدغه رفع مشکلات و توسعه این شهر را دارند، افزود: مسائل و خواسته‌ها برای توسعه شهر کیلان به دو بخش داخل شهری و سطح کلان تقسیم می‌شود.

وی تصریح کرد: بخشی از مشکلات و مسائل باید توسط مدیریت شهری در داخل شهر پیگیری شود و بخش دیگر آن را باید شورای اسلامی شهر از دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی مطالبه کند.

*اعلام وضعیت تأیید نهایی انتخاب شهردار کیلان در هفته آینده

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با اشاره به استعفای سیدجلیل چوبداری از مسئولیت شهرداری کیلان گفت: چوبداری در چند مرحله از مسئولیت خود بنابر دلایلی استعفا کرد که در نهایت شورای اسلامی شهر با این موضوع موافقت کرد.

پاداشی اضافه کرد: با تغییر مدیریتی، ساختار اداره یا سازمانی برهم نمی‌خورد و به کار خود ادامه می‌دهد و شورای اسلامی شهر کیلان طبق قانون و براساس ضوابط داود مرشیدی یکی از کارکنان رسمی و با سابقه شهرداری را به عنوان سرپرست معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وظیفه شورای اسلامی شهر در جهت انتخاب شهردار، پس از بررسی‌های لازم اعضای شورای شهر کیلان، مرشیدی را به عنوان شهردار جدید کیلان انتخاب کردند که هنوز تأیید نهایی منتخب شهرداری کیلان توسط استانداری تهران به ما اعلام نشده است و در هفته آینده این موضوع مشخص می‌شود.

*شهرداری حقوق کارمندان و بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کرده/ دفتر شورای شهر به روی مردم باز است

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با اشاره به وضعیت کنونی شهرداری کیلان افزود: شهرداری کیلان طبق روال کارها و خدمات‌رسانی خود را در سطح شهر انجام می‌دهد؛ البته با توجه به فصل زمستان، فعالیت‌های عمرانی به جز لکه‌گیری‌های آسفالت مختصر متوقف است.

پاداشی با بیان اینکه رکود اقتصادی در کشور وجود دارد، گفت: بعضی از شهرداری‌ها با توجه به مشکلات و رکود اقتصادی نمی‌توانند بعضاً حقوق کارمندان خود را بدهند؛ اما شهرداری کیلان با وجود بضاعت و نبود درآمد مستمری که دارد، هزینه‌های جاری و حقوق کارمندان خود و همچنین بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کرده است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه چرا اعضای شورای اسلامی شهر ارتباط کمتری با مردم دارند، اضافه کرد: درب دفتر شورای اسلامی شهر کیلان همواره به روی شهروندان باز است و خیلی‌ها برای ارائه پیشنهادات و نظرات خود به این شورا مراجعه می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: مردم برای رفع مشکلات خود، منتخبانی را برگزیدند که این افراد باید درایت داشته باشند تا مسائل را بررسی و رفع کنند.

*ارائه گزارش عملکرد ۱۵ ساله به مردم کیلان/ بعد از استعفاء به مشهد رفتم، اما شایعات زیادی مطرح شد

شهردار سابق کیلان در ادامه با اشاره به خدمت ۱۵ ساله به شهر کیلان اظهار کرد: باید به مردم گزارش عملکرد ۱۵ ساله خود را ارائه دهم؛ منتظر هستم که شهردار جدید کیلان معرفی شود تا در مراسمی به مردم شهر کیلان گزارش عملکرد ارائه دهم.

سیدجلیل چوبداری افزود: بعد از روز استعفای خود به زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس رفتم که پس از آن، شایعات زیادی علیه بنده مطرح شد؛ به دنبال این هستم که در شهر کیلان زندگی کنم.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه همواره از حمایت اعضای شورای شهر کیلان برخوردار بودیم، اما استعفای بنده در چند ماه آخر دوره شوراها به دلایل مختلفی صورت گرفت.

*خبرنگاری که از شهرداری طلب زمین کرد/ ارسال گزارش‌های روزانه از درون شهرداری به مراجع فرادستی

شهردار سابق کیلان ادامه داد: یکی از مسائل این بود که در یک سال گذشته، تغییرات مدیریتی به وجود آوردیم و آن عده‌ای که از این موضوع راضی نبودند، خبرنگاری که از شهرداری زمینی را طلب کرده بود، آوردند تا در شهر کیلان علیه شهرداری گزارشی تهیه کند.

چوبداری بیان کرد: از خبرنگاری که قبلاً با شهرداری همکاری کرده بود و زمینی را از شهرداری درخواست کرده بود، خواستیم که پس از مصاحبه با مردم پاسخ ما را نیز پخش کند که این کار صورت نگرفت که پس از پیگیری‌ها این گزارش در صداوسیما پخش نشد.

وی با بیان اینکه از آن زمان مشکلات و فشارها به وجود آمد، افزود: متأسفانه از درون مجموعه روزانه گزارش‌هایی علیه ما به مسؤولان بالاتر فرستاده می‌شد.

*لغو جشن پیروزی نماینده مردم در مجلس در کیلان/ چاهی که یک سال شهردار سابق را به دادگاه کشاند

شهردار سابق کیلان با اشاره به انتخاب نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس از شهر کیلان اظهار کرد: با توجه به انتخاب شخصی از شهر کیلان برای نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس بسیار خرسند شدیم و درصدد بودیم که جشنی را برای میرزایی‌نیکو در شهر کیلان برگزار کنیم که به ما اعلام کردند این جشن در کیلان برگزار نشود.

چوبداری تصریح کرد: استعفای بنده با دلایل مختلفی همراه بود که یکی دیگر از آن‌ها، حفر چاهی در محله کوهان بود که در پی آن مشکلات زیادی به وجود آوردند و حدود یکسال برای آن به دادگاه رفتیم.

شهردار سابق کیلان خاطرنشان کرد: اکنون به دنبال این هستم به مردم شهر کیلان بگویم که طی ۱۵ سال خدمت خود هیچ خیانتی به آن‌ها نکرده‌ام؛ اشتباه در کارها بوده، اما به صورت عمدی هیچ اشتباهی صورت نگرفته است.

*ایجاد آرامش در شهر کیلان/ ایجاد مشکلات عامل انصراف از سکانداری شهرداری کیلان

سرپرست شهرداری کیلان و شهردار منتخب این شهر نیز در ادامه با بیان اینکه شهر کیلان از فرهنگ بالایی برخوردار است، اظهار کرد: در برهه‌ای حساس قرار داریم و استعفای چوبداری ما را شوک‌زده کرد.

داود مرشیدی با اشاره به اینکه مسئولیت شهرداری دردسرهای خود را دارد، افزود: در شهرداری هر کسی خواسته‌ای دارد و باید بدانیم که چطور با افراد رفتار کنیم و راه بیاییم؛ تا آنجایی که توانستیم تلاش کردیم که آرامش را در شهر کیلان برقرار کنیم.

وی گفت: در دو ماه گذشته یکسری دلسوزی‌ها صورت گرفته که زیاد خوب نبوده است؛ با توجه به اینکه مسئولیت شهرداری کیلان را با اکراه پذیرفتم، اما امروز با توجه به مشکلاتی که برای بنده به وجود آوردند، به جایی رسیدم که از ادامه مسؤولیت خود انصراف دهم.

*حمایت قاطع از انتخاب مرشیدی به عنوان شهردار جدید کیلان

نماینده ادوار مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس و یکی از فرهیختگان شهر کیلان در پایان این نشست بر لزوم همدلی و تعامل برای رفع مشکلات شهر کیلان تأکید کرد و افزود: باید اجازه دهیم که شورای اسلامی شهر کیلان خود درباره مسائل شهری تصمیم‌گیری کند و نباید در آستانه انتخابات حاشیه‌سازی کرد.

مصطفی خانزادی با بیان اینکه چوبداری تلاش‌های بسیاری برای شهر کیلان انجام داده است، از برگزاری نشستی با حضور فرهیختگان برجسته شهر کیلان برای ارائه راهکارها و پیشنهادها در جهت پیشرفت و توسعه شهر کیلان خبر داد.

گفتنی است، در این نشست همه شرکت‌کنندگان حمایت خود را از داود مرشیدی برای سکانداری شهرداری کیلان تا آخر دوره چهارم شوراهای شهر و روستا اعلام کردند.

درباره ی روح الله خلیل ارجمندی

همچنین ببینید

زیرساخت‌های گردشگری دماوند با کمبود مواجه است/ طرح جامع گردشگری در دماوند تدوین شود

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه این شهرستان در بخش زیرساخت‌های گردشگری با کمبود مواجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس