معماری
خانه > اخبار شهرستانها > تاکنون به شورای شهر با نگاهی سیاسی برخورد شده است/ باید در شوراها از افراد متخصص مدیریت شهری استفاده کرد

تاکنون به شورای شهر با نگاهی سیاسی برخورد شده است/ باید در شوراها از افراد متخصص مدیریت شهری استفاده کرد

 

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شواری اسلامی و عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراها گفت: تاکنون نگاه به شورای شهر سیاسی بوده اما در حال حاضر باید افراد متخصص مدیریت شهری در شورا حضور یابند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، قاسم میرزایی نیکو با اشاره به انتقادات موجود نسبت به ضعف تخصصی اعضای شورای شهر بعد از حادثه پلاسکو گفت: براساس قانون در شهرهای بزرگ برای حضور در شوراٰ لیسانس به عنوان مدرک ملاک قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین طبق تبصره موجود در این قانون اشخاصی که برای یک دوره در شورا حضور داشته باشند هرچند بی‌سواد یا کم سواد می‌توانند بار دیگر کاندیدا شوند، متأسفانه اشکالات قانونی در این رابطه وجود دارد که باید اقداماتی در زمینه تحصیلات و تخصص‌های اعضای شورای شهرها انجام شود.

عضو هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با تأکید بر اینکه تاکنون بیشتر به شورای شهر با نگاهی سیاسی برخورد شده است، اظهار داشت: رئیس شوراها به دنبال شهردار و بعد رئیس جمهور شدن هستند اما در حال حاضر همه به این موضوع اساسی پی برده‌اند که باید در شوراها از افراد متخصص مدیریت شهری استفاده کرد.

میرزایی نیکو ادامه داد: با دسته‌بندی مشکلات شهری باید بررسی شود که چه متخصصانی برای حضور در شوراها مورد نیاز است و این امر نیاز به یک کار اساسی دارد که بعید می‌دانم طی بررسی لایحه قانون انتخابات شوراها برای این موضوع محورهایی در نظر گرفته شده باشد.

وی اذعان داشت: البته می‌توان با ارائه پیشنهاداتی در زمان بررسی این لایحه و با توجه به وضعیت موجود شهری به اصلاح قانون فعلی بپردازیم تا بتوان تخصص و تحصیلات را در انتخاب اعضای شورای شهر مد نظر قرار داد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شواری اسلامی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که می‌توان کار اساسی در این زمینه انجام داد و طی مذاکرات با رئیس کمیسیون شوراها قرار شد لایحه انتخابات شوراها را طی زمان باقی‌مانده مورد بررسی و تصویب قرار دهیم تا به یک رویه اصولی برسیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

مقیمی: امیدواریم مدیران استان تهران از امروز رابطه خود را با استاندار جدید حفظ کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،  در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس