معماری
خانه > امور زیربنایی > آب و فاضلاب > بازدید یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تیم همراه از شهرکهای صنعتی شهرستان فیروزکوه

بازدید یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تیم همراه از شهرکهای صنعتی شهرستان فیروزکوه

مهندس یزدانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به همراه فرماندار و نماینده مجلس شورای اسلامی و تیم همراه از شهرک‌های صنعتی شهرستان فیروزکوه بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی قرار گرفتند.

در طی این بازدید، در جلسات جداگانه‌ای در شهرکهای صنعتی علیدره و قدیم فیروزکوه مشکلات این شهرکها و صنعتگران بررسی و دستورات لازم صادر گردید. در این نشست رییس هیئت امنای شهرک صنعتی علیدره و مدیران چند واحد صنعتی مستقر ضمن تشکر از اقدامات دولت محترم تدبیر و امید جهت رفع موانع تولید و فعالسازی بنگاه‌های صنعتی، به بیان مشکلات و موانع موجود در شهرک صنعتی علیدره پرداختند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در دولت یازدهم بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ بنگاه تولیدی به چرخه تولید بازگشته است، از اعزام نمایندگانی از ۲۰۰ واحدصنعتی به کشور کره جنوبی جهت همکاری مشترک و تبادل تکنولوژی خبر داد و گفت: در راستای بهبود فضای کسب و کار، سامانه عرضه محصولات تولیدکنندگان راه اندازی شده است.

مهندس علی یزدانی که بمنظور بررسی و رفع موانع تولید به شهرستان فیروزکوه سفر کرد، ضمن بازدید از دو شهرک و ناحیه صنعتی این شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات واحدهای صنعتی قرار گرفت و در نشست صمیمی با سرمایه‌گذاران این شهرستان اظهار کرد: در دولت تدبیر وامید، فقط در حوزه وزارت صنعت، معدن وتجارت،۱۶۰ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۸ میلیارد دلار به تصویب رسیده که ۷ میلیارد دلار آن به مرحله اجرا رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تفویض اختیارات به شرکتهای استانی که از سال جاری اجرایی شده است را در رفع مشکلات تولید کنندگان و موانع سرمایه‌گذاری در شهرستانها موثر برشمرد و از بازدید از ۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی در روزهای ابتدای امسال خبرداد و گفت: این بازدیدها بمنظور رفع مشکلات سرمایه‌گذاری و تسهیل امور صنعتگران انجام می‌شود.

وی افزود: در سال گذشته از ۲۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی بازدید شد و برای امسال نیز ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی هدفگذاری شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به سیاست‌های حمایتی سازمان از بنگاه‌های تولید اشاره و افزود: در حوزه پژوهش بخش عمده هزینه‌ها پرداخت خواهد شد و این یک هدف راهبردی است که این پژوهش‌ها تبدیل به فناوری و تولید انبوه خواهد شد.

مهندس یزدانی ادامه داد: علاوه بر این در خصوص ارایه تسهیلات در موضوع تامین مالی بنگاه‌ها برای ورود صنایع کوچک به بازار سرمایه اقداماتی انجام شده است و صنعتگران می‌توانند محصولات خود را در بورس کالا عرضه یا برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود اقدام کنند.

مهندس یزدانی در ادامه از طرح توسعه فاز دوم شهرک صنعتی فیروزکوه بازدید کرد و در جلسه‌ای جداگانه با حضور طاهری فرماندار فیروزکوه، میرزایی نماینده این شهرستان، قاهری بدر مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی تهران و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک و صنعتگران به بررسی مشکلات مطرح شده پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه ۶۲۵ هکتار اراضی صنعتی در شهرک فیروزکوه خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری از تهران واقع شده و پتانسیل پر تقاضا شدن مانند شهرک صنعتی اشتهارد را دارد.

ادامه داد: باید شرایط واگذاری زمین به صورتی تعیین شود که در شهرک صنعتی فیروزکوه در پیش پرداخت‌ها، مدت زمان پرداخت اقساط برای سرمایه گذاری جذاب شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات این شهرک موضوعی ملی است و عمده مشکلات مطرح شده در موضوع زیرساخت‌ها است که تامین آب، برق، گاز و ارتقاء ظرفیت تصفیه‌خانه پساب از اولویت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

مهندس یزدانی گفت: در ایجاد مرکز طب کار، مرکز تفریحی و… تفاهمنامه ای با وزارت تعاون امضا شده و برای اجرا به همه استانها ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر سرعت دهی به اقدامات اجرایی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تصریح کرد: در بعد حمایتی هر نوع آموزش مهارتی در شهرکهای صنعتی به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

 

اهم تصمیمات متخذه در این بازدید:

۱- دستور پیگیری تکمیل زیرساخت‌ها مانند جاده دسترسی، سردر ورودی شهرک، جاده‌های داخلی، برق، آب و گاز مورد نیاز شهرک

۲- دستور پیگیری و تعیین تکلیف زمین‌ها و طرح‌های راکد شهرک صنعتی علیدره و واگذاری آنها به متقاضیان خوشنام و فعال در شهرک و یا سایر متقاضیان با شرط اجرایی نمودن طرح در مدت زمان مصوب

۳- دستور تکمیل ظرفیت تصفیه‌خانه پساب شهرک صنعتی علیدره به منظور امکان سرویس‌دهی به متقاضیان جدید بخصوص شرکت‌های سن‌ایچ و شیوا که عنقریب به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.

۴- دستور اعطای ضمانت‌نامه از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک جهت دریافت تسهیلات از منابع بانکی به واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی که امکان صدور سند در کوتاه‌مدت برای آنها مقدور نمی‌باشد.

۵- دستور کمک به امکانات رفاهی، ایمنی، بهداشتی و خدماتی شهرک صنعتی و ایجاد فضای لازم و ساختمان جهت ارائه به صنوف خدمات‌رسان و خدمات مهندسی به واحدهای مستقر در شهرک صنعتی

۶- دستور پیگیری حل و فصل اختلافات موجود در ناحیه صنعتی قدیم فیروزکوه (شهر صنعتی فیروزکوه) مابین شهرداری و شرکت خدماتی شهرک صنعتی با مدیریت فرماندار محترم شهرستان و مساعدت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

۷- برگزاری جلسات ممتد (هر ۱۵ روز یا یکماه) در دفتر آقای مهندس یزدانی با حضور مهندس میرزایی، نماینده محترم مردم شریف فیروزکوه، دماوند و رودهن ر مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم فیروزکوه و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، به منظور هماهنگی و پیگیری تا حصول نتایج تصمیمات متخذه

 

 

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

آب، تغییرات اقلیمی و مسئله انرژی در ایران

دکتر مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله و عضو وابسته گروه علوم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس