معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار فیروزکوه > برگزاری جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان فیروزکوه

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه ، جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان به ریاست مهندس طاهری فرماندار شهرستان و با حضور شاکری مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، روسای ادارات و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.
مهندس طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه ضمن تبریک دهه کرامت و عرض خیر مقدم به اعضاء گفت: خداوند متعال را شاکریم که در جایگاهی هستیم که بتوانیم منشأ خیر و اثر باشیم و همین طور وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری فرزانه  که الحمدلله به یمن وجود ایشان در این نظام تمامی امور به طور هدفمند در جهت رسیدگی به امورات و رفع گرفتاری های جامعه می باشد و همه در تکاپو هستند تا با ایجاد طرح ها و راهکارهای درست و خردمندانه کشور به سمت و سوی متعالی هدایت شود.

 

طاهری گفت: در راستای منویات مقدس مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون اقتصاد مقاومتی و شعار سال اقدامات مهمی در شرف انجام است که با اجرایی کردن و بکارگیری این برنامه ها بتوانیم همه جوانان و فرزندان این مرز و بوم را در جهت تولید و کار و تلاش دعوت کنیم و جوانان را به حرفه آموزی و کار و تلاش سوق دهیم و از این وضعیتی که خیلی از افراد می خواهند بدون تلاش به جایی برسند رها شویم وبه سمت تلاش و کوشش حرکت کنیم و از طریق آن بتوانیم جامعه را در جهت توسعه پایدار بیمه کنیم.
وی افزود: شهرستان فیروزکوه  با وسعتی ۲۵۰۰ کیلومتر مربع پتانسیل های خوبی دارد و جمعیت شناوری که در زمستان ها به ۳۵۰۰۰ نفر و از اوایل سال تا ماه دوم فصل پاییز به بیش از ۸۰ تا ۹۰ هزار می رسد که ما به این تعداد افراد خدمات رسانی می کنیم و جمعیت در این شهرستان در فصول کار با آمار سرشماری در فصول سرد، خوانا نیست و همچنان در حال پیگیری هستیم.
طاهری فرماندار شهرستان در ادامه گفت: در بخش کشاورزی نیز پتانسیل های خوبی جهت ایجاد اشتغال داریم از جمله زمین های حاصلخیز، منابع آب ، تعاونی های متعدد در زمینه صنایع تبدیلی که افراد مختلف در این بخش نیز می توانند در جهت فرآوری محصولات کشاورزی و ایجاد اشتغال و رشد و توسعه تولید در شهرستان مفید باشند.
وی در ادامه به بحث گردشگری و پتانسیل ها در این بخش اشاره کرد و افزود: در این شهرستان ۱۶۰ آثار تاریخی ثبت شده داریم که می تواند در جذب توریست و ایجاد اشتغال مثمر باشد و تعاونی های زیادی نیز در این زمینه شروع بکار کردند که در جهت اشتغال وضعیت مطلوبی دارند و سرمایه گذاران زیادی هم در این عرصه وارد کار و تلاش شدند و با توجه به ظرفیت های بالای این بخش امید آن می رود که استقبال سرمایه گذاران زمینه ساز توسعه شهرستان و صنعت گردشگری کشور باشد.
وی در پایان اظهار داشت:طرح های بسیاری در زمینه اشتغال و ازدیاد ظرفیت های تولید در شهرستان در حال انجام است که همگام با مسئولان استانی در تلاشیم تا در این مسیر کمک کنیم زمینه جهت اشتغال و توسعه پایدار فراهم شود.
پس از بحث و تبادل نظر پیرامون اشتغال و ظرفیت های تولید در شهرستان مصوباتی جهت اجرا در بحث اجرای طرح کارورزی در شهرستان، فعال نمودن تعاونی های توسعه عمران در بخش های شهری و روستایی اتخاذ شد.

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

ضرورت حفظ و حراست از منطقه شکار ممنوع کاوه‌ده شهرستان فیروزکوه

هر طرف را که نگاه می‌کنیم دسته‌ای قوچ و میش‌ در حال حرکت هستند. هر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس