معماری
خانه > اخبار شهرستانها > اخبار فیروزکوه > رونمایی کتاب در فیروزکوه

رونمایی کتاب در فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس دو کتاب به نامهای نخبگان فیروزکوه و سیری در آداب و رسوم مردم فیروزکوه از خلیل ا… بهزاد و جغرافیای تاریخی شهرستان فیروزکوه از نجفعلی نام آور با حضور علاقمندان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رونمایی شد.
ابتدا علیرضا فرزان سرپرست اداره ضمن خیر مقدم به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب دروازه ورود به گستره دانش و معرفت است.
وی افزود: در نظام اسلامی که هدفی به جز تعالی انسان ندارد، کتاب مهم‌ترین وسیله‌ای است که می‌تواند ما را به این هدف نزدیک کند و به تربیت و فضایل اخلاقی افراد کمک کند.
سپس خلیل ا… بهزاد مختصری در خصوص کتاب آداب و رسوم فیروزکوه گفت: این کتاب به طور خاص درباره فیروزکوه نگارش یافته که امروزه در اثر مهاجرت دو جانبه یعنی کوچ برخی ار شهر فیروزکوه به شهرهای دیگر و یا مهاجرین جدید شهر که خود دارای فرهنگ متفاوتی دارد توسط انتشارات اریش به چاپ رسیددر ادامه ایشان در خصوص کتاب نخبگان فیروزکوه نیز گفت: این کتاب از نخبگان معاصر فیروزکوه همراه با زندگینامه و بیوگرافی آنان توسط انتشارات اریش به چاپ رسید.
در ادامه نجفعلی نام آور در خصوص کتاب جغرافیای تاریخی شهرستان فیروزکوه گفت: این کتاب کوشش چندین ساله اینجانب است که با پژوهش و بررسی توانستم جمع آوری نمایم.
این کتاب در خصوص پیشینه فیروزکوه و – اقلیم شناسی و جغرافیا- وجه تسمیه – مردم شناسی- فرهنگ زبان و هنر- ابینه های تاریخی را شامل می باشد که توسط انتشارات تهران اعجاز علم به چاپ رسید.
در پایان مولفین یک نسخه از کتاب خود را به مدعوین حاضر در جلسه اهداء نمودند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

ضرورت حفظ و حراست از منطقه شکار ممنوع کاوه‌ده شهرستان فیروزکوه

هر طرف را که نگاه می‌کنیم دسته‌ای قوچ و میش‌ در حال حرکت هستند. هر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس