معماری
خانه > اخبار شهرستانها > مقیمی: امیدواریم مدیران استان تهران از امروز رابطه خود را با استاندار جدید حفظ کنند

مقیمی: امیدواریم مدیران استان تهران از امروز رابطه خود را با استاندار جدید حفظ کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،  در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار تهران با تشکر از تلاش های سیدحسین هاشمی به عنوان فردی فعال،باتجربه و تدبیر در مدیریت استانداری تهران گفت: در چهار سال حضور آقای هاشمی در استانداری تهران شکوفایی،توسعه،امنیت و هرآنچه که در مدیریت نظام جمهوری اسلامی لازم است در دیدگاه ها و مدیریت ایشان بود.

وی افزود: آقای هاشمی با وجود وضعیت اعتبارات و مشکلات بودجه ای امروز این مسئولیت را با کارنامه خوبی ترک می کنند و امیدواریم بتوانیم این موفقیت را با کمک مدیران که نتیجه  تلاش آنها نیز است ادامه دهیم.

استاندار تهران گفت: امید داریم مدیران استان تهران از امروز رابطه خود را با استاندار جدید حفظ کنند تا ما نیز بتوانیم در روز تودیع کارنامه ای ارائه دهیم که مورد رضای خداوند باشد.

گفتنی است، مراسم معارفه محمدحسین مقیمی و‌ تودیع سیدحسین هاشمی صبح‌ روز دهم مهرماه ۹۶ با حضور وزیر کشور، نمایندگان‌ مجلس، ائمه‌جمعه و‌ اعضای شورای شهر تهران در محل استانداری تهران برگزار شد.

سوابق مقیمی، استاندار تهران
محمد حسین مقیمی در روزهای پایانی بهمن ۱۳۲۹ در محله گوشه عظیم خمین به دنیا آمد، وی در سال ۱۳۵۷ با درجه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شیراز فارغ التحصیل شد.

حضور در خمین
تعصب مقیمی به زادگاه و استان محل خدمت سبب شد تا از اوایل انقلاب به این شهر بازگردد. وی در آن دوره در راه اندازی هنرستان شهیدچمران جهادکشاورزی خمین و بنیاد مسکن این شهر مشارکت داشت، در سال ۱۳۵۸ به عنوان شهردار شهر خمین معرفی و مشغول به فعالیت شد.
نکته برجسته مدیریت شهری مقیمی در خمین و در شهرداری تجربه بدیع و متفاوت او و همکاران آن روزهای وی در بنیاد مسکن خمین و ساخت شهرک بنیاد مسکن که شامل ۷۰۰واحد مسکن بود که بعدها مبنایی برای الگوگیری و ساخت و توسعه شهرک‌های اقماری در خمین و بسیاری از شهرک های اقماری در سراسر کشور شد.

معاونت وزارت صنایع در تهران
مقیمی در ۱۳۶۵ علاوه بر معاونت وزیر معادن و فلزات، مدیرعامل و ریاست هیئت مدیره شرکت فولاد را که مجموعه ای عظیم از صنایع ایران بود را برعهده گرفت، نگاه علمی و افزایش کارایی و بهره بری از خصلت های دوره مدیریت مقیمی در آن روزگار به شمار می رود.

بازسازی پس از ۸سال دفاع مقدس
با پایان جنگ، مقیمی که در دو حوزه عمرانی و صنعتی کار کرده بود در دولت سازندگی و دوره آیت الله هاشمی رفسنجانی قائم مقامی معاون اجرایی رئیس جمهور را برعهده گرفت و مسئولیت ستاد بازسازی و نوسازی مناطق جنگی به او واگذار شد.
وی تا سال۱۳۷۲ در این سمت ۵۵شهر و ۳۰۰۰ روستا را که در جنگ آسیب عمده ای دیده بود بازسازی و نوسازی کرد که منجر به بازگشت ۳میلیون ایرانی به موطن اصلی خود شد.

مدیریت حوادث غیرمترقبه
مقیمی در زلزله های بزرگ رودبار، زنجان-قزوین و بم به عنوان رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه کشور از اولین ساعات این حوادث مدیریت بحران را برعهده گرفت.

استانداری خوزستان
باشناخت مقیمی در گذشته از خوزستان وی مسئولیت استانداری این استان را در سال۱۳۷۲ پذیرفت و در ۴ سال حضور در این استان با ماموریت توسعه و مرمت و بازسازی استان پایه های برنامه ها و اقدامات عمرانی بسیاری بود.
نقطه عطف فعالیت مقیمی نیز تقارن خدمت وی در این استان و سفر رهبرمعظم انقلاب به خوزستان و رهنمودهای معظم له در حوزه این استان به شمار می رود.

استانداری کرمانشاه
مقیمی در سال ۱۳۷۶ استان کرمانشاه را با رقم ۲۴درصدی بیکاری (بالاترین رشد بیکاری در بین استان‌های کشور) و محرومیت و فقر تحویل گرفت.
طرح های مختلفی چون پتروشیمی، تولید قطعات خودرو، صنایع فلزی، کشاورزی و خدمات منجر به ایجاد ۷۵۰۰۰ فرصت شغلی در دوره مدیریت وی شد.

وزارت کشور
مقیمی در سال ۱۳۸۰ عهده‌دار معاونت عمرانی وزارت کشور در دولت اصلاحات شد، رشد کمی و کیفی طرح‌های وزارت کشور و نیز افزایش تعداد شهرداری های کشور از ۷۵۰ به ۱۰۵۰ شهرداری از نمونه های فعالیت وی به شمار می رود.
در همان زمان فعالیت در وزارت کشور، وی ماموریت یافت تا برای ۴ ماه عهده‌دار وظیفه سرپرستی وزارت کشور شود.
مقیمی در سال ۱۳۸۴ به دلیل مامور شدن از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به وزارت کشور راهی این سازمان شد و در آنجا ریاست هیئت مدیره فولاد اسفراین را برعهده گرفت.

استاندار مرکزی
مقیمی در ۱۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی هیئت دولت به عنوان استاندار مرکزی منصوب شد و به عنوان یکی از استانداران بومی موفق استان مرکزی شناخته می‌شود.
مقیمی در این مدت تلاش بسیاری برای شناخت و به روزرسانی اطلاعات واحدهای تولیدی و صنایع استان مرکزی و حل مشکلات آنها، به کارگیری نیروهای بومی در عرصه مدیریتی انجام داد و به همین سبب به عنوان از وی به عنوان یک نیروی موفق بومی در عرصه مدیریت ارشد استان بود.

معاون سیاسی وزیر کشور
مقیمی در ۲۸ دی ۱۳۹۳ و پس از حدود ۱۴ ماه استانداری در استان مرکزی به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور انتخاب شد و در روز ۲۸ دی و پس از برگزاری آخرین جلسه خود یعنی شورای آموزش و پرورش استان مرکزی راهی وزارت کشور شد.
برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری از جمله مهمترین فعالیت وی در دوره حضور در منصب معاون سیاسی وزیر کشوری مقیمی بود.

قائم مقام وزیر کشور
پس از این، مقیمی در یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ پست دیگری در وزارت کشور گرفت و در آن روز به عنوان قائم مقام وزیر کشور انتخاب شد.

در جلسه دوم مهرماه ۹۶ با نظر هیئت دولت “محمدحسین مقیمی” استاندار اسبق استان مرکزی به عنوان استاندار تهران انتخاب شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه ،دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس