معماری
خانه > اقتصاد و تجارت > اصناف و بازرگانی > سهم بخش صنعت از اشتغال کشور ۳۴ درصد است

سهم بخش صنعت از اشتغال کشور ۳۴ درصد است

سهم بخش صنعت ،‌معدن و تجارت از حوزه اشتغال کشور در سال ۱۳۹۳ حدود ۳۴ درصد بوده است که معادل ۷٫۲ میلیون نفر را شامل می‌شود.

بر اساس آمار مرکز آمار ایران از این تعداد سهم صنعت در سال ۹۳ حدود ۳٫۶ میلیون نفر ، سهم معدن ۹ صدم درصد و بخش بازرگانی ۳٫۶ میلیون نفر اعلام شده است.
بر اساس این گزارش متوسط هزینه ایجاد یک نفر اشتغال جدید صنعتی ۲۴۰ میلیون تومان در سال ۹۴ پیش‌بینی گردیده بود.
با وجود ظرفیتهای خالی تولید در واحدهای صنعتی موجود با توسعه واحدهای موجود،‌ تکمیل طرحهای نیم تمام، اجرای طرحهای جدید صنعتی و راه اندازی مجدد واحدهای متوقف دربخش صنعت فرصتهای اشتغالزایی فراوانی ایجاد می‌شود.
همچنین اکتشاف و استخراج معادن جدید، تکمیل ظرفیت استخراج واحدهای معدنی موجود، توسعه معادن موجود و تکمیل طرحهای اکتشافی و نیمه تمام به اشتغال در بخش معدن منجر خواهد شد.
همچنین در بخش بازرگانی توسعه صادرات به عنوان محرک و تقاضا در بخش صنعت و صنوف تولیدی، توسعه نظام استاد- شاگردی در صنوف، توسعه خدمات بازرگانی مبتنی بر فناوری اطلاعات نظیر تجارت الکترونیکی و توسعه رسته‌های صنفی مزیت‌دار و دارای تقاضا فرصتهای اشتغال را دراین بخش فراهم می‌آورد.
توسعه خدمات فنی و مهندسی به ویژه در بازارهای صادراتی کشورهای منطقه، توسعه جذب نیروهای ماهر در کشورهای هدف با استفاده از ظرفیتهای صنوف و توسعه فعالیتهای صنفی در رسته‌های مرتبط با گردشگری و توریسم فرصتهایی را برای اشتغال در بخش بازرگانی کشور پیش روی جمعیت جویای کار قرار می‌دهد.

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

تعیین مالیات واحدهای کوچک و متوسط صرفا بر اساس اظهارنامه مؤدیان

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب کرد مالیات نهایی سال ۹۴ مؤدیان مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس