معماری
خانه > امور زیربنایی > تمام روستاهای فیروزکوه و دماوند به اینترنت ۴G متصل می‌شوند

تمام روستاهای فیروزکوه و دماوند به اینترنت ۴G متصل می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات برای کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا گفت: تمام روستاهای شهرستانهای فیروزکوه و دماوند تا خرداد سال آینده به اینترنت پرسرعت نسل ۴ متصل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: شهرهای فیروزکوه و ارجمند متصل به اینترنت پرسرعت نسل سوم و چهارم و همچنین اینترنت ثابت هستند و از مجموعه ۶۹ روستای دارای سکنه ۵۵ روستا تحت پوشش همراه اول و ایرانسل و تعداد ۳۹ روستا دارای تلفن ثابت خانگی و اینترنت ای دی اس ال هستند.

رضایی یادآور شد: روستاهای پیرده، کاوده، کدوده در بخش مرکزی و روستاهای وریا و زرمان در بخش ارجمند تا خرداد ۹۸ به اینترنت نسل ۴ متصل می ­‌شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در خصوص شهرستان دماوند نیز گفت: شهرهای دماوند، رودهن، بومهن، کیلان، آبسرد و آبعلی به اینترنت پرسرعت نسل ۳ و ۴ متصل هستند.

وی افزود: از مجموعه ۸۳ روستا در این شهرستان ۷۳ روستا تحت پوشش همراه اول، ۵۴ روستا تحت پوشش ایرانسل و ۶۰ روستا دارای تلفن ثابت و اینترنت ای دی اس ال، ۴۸ روستا نیز دارای اینترنت پرسرعت نسل ۴ هستند و ۲۱ روستا نیز در دست اقدام برای اتصال به اینترنت پرسرعت است.

منبع: وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات

درباره ی عمران بندپی

همچنین ببینید

تکمیل کمربندی دماوند، گره ترافیکی مسیر تهران – فیروزکوه را برطرف می‌کند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تکمیل کمربندی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس